23/07/2012

מר שמעון אלקבץ, ראש מינהל התרבות במשרד התרבות והספורט:
"גנזך קידוש השם, החושף את גבורת הרוח היהודית בשואה, ראוי להערכה ולסיוע".
23/07/2012 (הגדל)

את הדברים אמר מר אלקבץ במהלך סיור שערך ב"גנזך קדוש השם" ובו נחשף לפעילותו הענפה של המוסד הוותיק בתחומי התיעוד והחינוך של מאורעות השואה וגבורת הרוח היהודית, ולהתפתחות הטכנולוגית המואצת של השנים האחרונות אשר מציבה אותו בשורה הראשונה של מוסדות הנצחת השואה.

את פניו של האורח קיבלו חברי נשיאות "גנזך קידוש השם", הרה"ג משה חיים לאו, המנכ"ל הרב דוד סקולסקי, סגן יו"ר ההנהלה הרב שמואל גרנטשטיין והצוות המקצועי.

מנכ"ל המוסד, הרב סקולסקי, הביע את תודתו של "גנזך קידוש השם" למינהל התרבות ולעומדים בראשו על לבם הפתוח ואוזנם הכרויה לצורכי "גנזך קידוש השם" במהלך השנים.

מר אלקבץ סייר באגפי הארכיון, צפה בסרטים דוקומנטריים בהפקת "גנזך קידוש השם" וסקר את הפעילות החינוכית-תרבותית הענפה, כפי שבאה לידי ביטוי בהקמת תערוכות ומרכזי למידה ובהפקת חומרי למידה מתקדמים אשר מביאים אל הנוער את הסיפור הרוחני והאמוני של השואה.

בביקור עלתה הערכה רבה ל"גנזך קידוש השם" על פועלו, ועל היותו ארכיון דינמי ונגיש הפותח את אוצרותיו בפני כל מבקש דעת – תלמיד, עובד הוראה וחוקר ההיסטוריה.

הרב משה חיים לאו נשא דברים על אודות השאלות הייחודיות שאִתן התמודדו יהודים בשואה, וכפי אשר חזה סבו אשר על שמו הוא קרוי – "תתעוררנה שאלות אשר אין עליהן תשובה בשולחן ערוך". דבר זה הביא אותו לכתוב קובץ בענייני קידוש השם. "גנזך קידוש השם" הנו הבית לחומרים אלה הכוללים עדויות, תצלומים, מסמכים וספרים אשר מספרים ומנציחים את הסיפור היהודי-רוחני של השואה.

עם תום הביקור ציין מר אלקבץ כי "ארכיון 'גנזך קידוש השם' משמעותי כי יפורסם לכלל הציבוריות הישראלית. היום, משראיתי ונחשפתי לעושר הגלום בו, למטרות המחוורות ולאופן החתירה לקיימן, לא נותר לי אלא למצוא את הגשר דרכו יגיעו אליכם בקלות המגזרים האחרים בחברה".

אל הביקור נלווה היועץ למינהל התרבות, הרב ישראל חשין.

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד